Notícies


L’Ajuntament d’Arbúcies recapta 353 ampolles de llet per als bancs d’aliments locals
SALUT - 09/04/2020

L’Ajuntament d’Arbúcies recapta 353 ampolles de llet per als bancs d’aliments locals

L’Ajuntament d’Arbúcies, gràcies a les donacions que han fet les dues escoles de primària del municipi, l’Escola Vedruna i l’Escola Dr. Carulla, ha pogut recaptar fins a 353 ampolles de llet per tal d ...


Tots els dubtes referents a la demanda d’ocupació i si has estat inclòs en un ERTO
PROMOCIÓ ECONÒMICA - 08/04/2020

Tots els dubtes referents a la demanda d’ocupació i si has estat inclòs en un ERTO

La meva empresa m’ha en un expedient de regulació temporal d’ocupació (ERTO), m’he d’inscriure com a demandant d’ocupació? Com em puc inscriure com demandant d’ocupació? Com puc aconseguir el meu Docu ...


Reducció d’un 50 per cent del cànon de l’aigua entre els mesos d’abril i maig
SALUT - 07/04/2020

Reducció d’un 50 per cent del cànon de l’aigua entre els mesos d’abril i maig

El Govern de la Generalitat, en el marc de les seves competències, té la voluntat d’ajudar les famílies i les empreses a superar la situació d’emergència i de crisi provocada pel COVID19. I un dels in ...


Joves i confinament. Consells i recomanacions
JOVENTUT - 07/04/2020

Recursos pels joves durant el confinament

Des del departament de Joventut de la Generalitat de Catalunya posen a l’abast dels joves, un seguit de recursos mentre duri el confinament.

El primer d’ells és una guia que porta per tí ...


Mantenir el virus a ratlla és cosa de tots. Respectem el confinament
SALUT - 06/04/2020

Mantenir el virus a ratlla és cosa de tots. Respectem el confinament

Des de l'Ajuntament d'Arbúcies, davant la crisi sanitària que estem vivint pel Coronavirus, demanem a tota la ciutadania que es quedi a casa seva i que només abandoni el confinament en aquelles situac ...

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana272829303112
Fletxa setmana3456789
Fletxa setmana10111213141516
Fletxa setmana17181920212223
Fletxa setmana24252627282930
Fletxa setmana31123456
Calendari Municipal d'Activitats