POLÍTICA - 26/05/2019

Carles Puigdemont guanya les eleccions europees a Arbúcies amb 1.709 vots

S’ha registrat una participació molt elevada amb un 3.097 i un 76,06 per cent ja que a les del 2014 va ser del 51,61 per cent

Junts per Catalunya amb Carles Puigdemont al capdavant aconsegueix endur-se 1.709 vots dels arbuciencs i arbucienques a les eleccions europees d’aquest diumenge 26 de maig. El segon partit més votat ha estat Esquerra Republicana de Catalunya amb 803 vots i ja per darrere el PSOE amb 195 vots i Unides Podem amb 99 vots.

La participació ha estat l’altra protagonista de la jornada, ja que s’han registrat 3.066 vots d’un total de 4.072 persones i que representa el 75,29 per cent. En canvi, al 2014, la participació va ser del 51,61 per cent.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2526272829301
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats

Cercador