Notícies


L’Ajuntament d’Arbúcies i l’Obra Social “la caixa”, junts contra l’exclusió social
ATENCIÓ A LES PERSONES - 08/01/2019

L’Ajuntament d’Arbúcies i l’Obra Social “la caixa”, junts contra l’exclusió social

Aquest 2018, l’Ajuntament d’Arbúcies i l’Obra Social “la caixa” han tirat endavant tres projectes amb l’objectiu de reduir l’exclusió social i lluitar contra les desigualtats. Un àmbit, el social, en ...


Arbúcies actualitza el Pla local per la gent gran
ATENCIÓ A LES PERSONES - 02/01/2019

Arbúcies actualitza el Pla local per la gent gran

Els darrers mesos, una tècnica municipal ha estat portant a terme l’actualització de les dades i informacions que s’inclouen en el Pla local per la gent gran. L’any 2012 es va elaborar l’estudi de la ...


Es canvien les lluminàries d’accés a l’entrada del municipi
OBRES - 28/12/2018

Es canvien les lluminàries d’accés a l’entrada del municipi

L’enllumenat públic de l’entrada del municipi al polígon industrial del Pont Cremat s’ha canviat tot per noves lluminàries led. Aquest canvi de llums de sodi a llums de tecnologia led correspon a una ...


Arbúcies implanta la primera fase del nou model de menjadors escolars
EDUCACIÓ - 27/12/2018

Arbúcies implanta la primera fase del nou model de menjadors escolars

L’Ajuntament d’Arbúcies, en coordinació amb els equips directius dels centres i les AMPA del municipi ha iniciat aquest curs la primera fase del nou model de menjadors escolars i que modifica substanc ...


S’inicien les obres de substitució del col·lector que va del carrer de la Riera a la depuradora
OBRES - 21/12/2018

S’inicien les obres de substitució del col·lector que va del carrer de la Riera a la depuradora

Aquesta setmana han començat els treballs per substituir el tram de col·lector de la xarxa de sanejament que va des de la placeta del carrer de la Riera i carrer del Pont Vermell fins a la depuradora, ...

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2627282930311
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana30123456
Calendari Municipal d'Activitats