Notícies


Arbúcies celebra el Dia Internacional de les Dones amb diversos actes
IGUALTAT - 08/03/2018

Arbúcies celebra el Dia Internacional de les Dones amb diversos actes

Avui, 8 de març, Dia Internacional de les Dones es reivindica el treball femení, la lluita contra la bretxa salarial i l’assetjament. És per això que des de l’Ajuntament d’Arbúcies s’han organitzat di ...

ECONOMIA SOCIAL - 08/03/2018

L’impuls a l’economia social i transformadora d’Arbúcies, el projecte més ben valorat de Catalunya per la Generalitat

L’Ajuntament d’Arbúcies fa temps que impulsa projectes empresarials o de gestió pública des de l’òptica de l’economia social, cooperativa i transformadora. L’aposta per aquest àmbit econòmic va portar ...


S’aprova el pressupost 2018 amb inversions en espais públics i equipaments municipals dins el projecte de Pla de Barris
HISENDA - 06/03/2018

S’aprova el pressupost 2018 amb inversions en espais públics i equipaments municipals dins el projecte de Pla de Barris

Amb els vots a favor de l’equip de govern d’Entesa, l’abstenció de CiU i els vots en contra d’ERC es va aprovar el Pressupost 2018 de l’Ajuntament d’Arbúcies. Un pressupost que ascendeix als 8.810.000 ...


Comencen les obres de l’últim tram del carrer Sorrall
URBANISME I OBRES - 05/03/2018

Comencen les obres de l’últim tram del carrer Sorrall

Aquest dilluns 5 de març han començat els treballs de millora del carrer Sorrall, de Cal Gall a Can Pibernat, l´últim tram de la via que estava pendent de reformar. Unes obres que consisteixen en una ...


Comunicat dels centres educatius i l'Ajuntament per demà dimecres 28 de febrer
EDUCACIÓ - 27/02/2018

Comunicat dels centres educatius i l'Ajuntament per demà dimecres 28 de febrer

Benvolguts i benvolgudes,

Us informem que, essent la previsió de situació meteorològica desfavorable a causa de la neu, tots els centres escolars d’Arbúcies romandran tancats demà, dimec ...

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2627282930311
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana30123456
Calendari Municipal d'Activitats