MEDI AMBIENT I TERRITORI - 29/12/2008

L’ajuntament recull dues tones de brossa acumulades al bosc

Es tracta de diversos abocaments il•legals, els quals estan tipificats com a infracció molt greu i amb sancions de 3.001 a 6.000 €

L’Ajuntament d’Arbúcies ha recollit en el darrer trimestre de l’any dues tones de brossa que s’havien abocat al bosc de forma il•legal. Aquesta actuació ha permès netejar diversos punts en què s’havien acumulat runa, plàstics, andròmines diverses com electrodomèstics i mobles, i altres residus que degradaven el medi ambient. La neteja s’ha fet de forma conjunta amb els caçadors d’Arbúcies, els quals havien avisat prèviament a l’ajuntament de l’existència dels abocaments.

Des de la regidoria de Medi Ambient i Territori es vol donar continuïtat a les tasques de neteja durant l’any que ve, i recorda que fer abocaments il•legals està tipificat com una infracció molt greu segons l’article 77 de l’ordenança 48 de la gestió de residus urbans, amb una sanció que va dels 3.001 als 6.000 €. Qualsevol persona que tingui residus voluminosos pot portar-los a la deixalleria municipal d’Arbúcies o demanar que l’ajuntament els reculli a domicili.

Agenda

Calendari
  Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
Fletxa setmana2425262728291
Fletxa setmana2345678
Fletxa setmana9101112131415
Fletxa setmana16171819202122
Fletxa setmana23242526272829
Fletxa setmana303112345
Calendari Municipal d'Activitats

Cercador